Ordførerduell skapte høy temperatur under Delta-uka

Ordfører Eva Vinje Aurdal (A) møtte Dag Olav Tennfjord (H) til duell under Deltas arrangement i Ålesund. Debatten ble ledet av Knut Roger Andersen, politisk rådgiver i Delta.
Ordfører Eva Vinje Aurdal (A) møtte Dag Olav Tennfjord (H) til duell under Deltas arrangement i Ålesund. Debatten ble ledet av Knut Roger Andersen, politisk rådgiver i Delta.

Ordførerduell, kollegavaffel og medlemsmøter. Delta-uka har mye å by på landet rundt. Se bildene her.

Uke 36 har gjennom mange år vært synonymt med Delta-uka. Da drar tillitsvalgte i gang en rekke arrangementer i nesten hver krik og krok av Norge. 

Høyest temperatur hittil i år har det nok vært i Ålesund der Arbeiderpartiets Eva Vinje Aurdal og Høyres Dag Olav Tennfjord (H) møttes til en frisk ordførerduell i regi av Delta.

Det var fullt hus og publikum deltok ivrige med gode og relevante spørsmål til de to duellantene.
Så spørs det hvem som får ta på seg kjedet etter valget. Sittende ordfører Eva Vinje Aurdal, eller utfordrer Dag Olav Tennfjord? Det eneste som er helt sikkert er at det blir veldig spennende.

(artikkelen fortsetter under bildet) 

ålesund_samle
Ålesund (Møre og Romsdal): Deltas nestleder Trond Ellefsen (t.v), ordfører Eva Vinje Aurdal (A), hovedtillitsvalgt i Ålesund kommune Hanne Tonning og ordførerutfordrer Dag Olav Tennfjord (H).

Det pågår også en rekke andre arrangementer i disse dager, og oppfinnsomheten er stor. 

Og fortsatt er det mye mer som skal skje i løpet av uka.

(artikkelen fortsetter under bildet)

levanger_ok
Levanger (Trøndelag): God stemning på Avlastningsenheten i Levanger kommune da hovedtillitsvalgt dukket opp med kake og gave i anledning Deltauka til Else Beate Vik t.v), Veronica Moen og Laila Indal Sivertsen.

- Jeg er utrolig imponert over det store engasjementet rundt i hele landet. Dette viser nok en gang hvor dyktige tillitsvalgte vi har. For Delta er det svært viktig å synes på arbeidsplassen og være nær medlemmene. Det er jo dem vi jobber for hver eneste dag. Vår oppgave er å sørge for at medlemmene våre har det best mulig på jobben, sier Delta-leder Lizzie Ruud Thorkildsen.

Se flere bilder fra Delta uka under.

grue_kollegavaffel
Grue (Hedmark): Anita Wilberg (t.v.) og Ann Kristin Engelstad serverte kollegavaffel i kantina på sykehjemmet i Grue.
estenstadhytta
Bymarka (Trondheim): Hovedtillitsvalgt Oddrun Tulluan og foretakstillitsvalgt Gunnar Søberg var med på den tradisjonelle turen til Estenstadhytta i Bymarka i Trondheim.

 

region_nord_sandnessjøen1
Sandsnessjøen (Norland): Sissel Marit Albertsen, HTV Helgelandssykehuset og Grethe Gundersen HTV Alstahaug kommune
kake_storsteinnes
Storsteinnes (Troms): Den mangler ikke på godsaker under de mange arrangementene i Delta-uka :)
dokka_ok
Dokka (Oppland): Hovedtillitsvalgt i Nordre Land, og hovedstyremedlem i Delta, Vibeke Bjørkeli sammen med ordfører Ola Tore Dokken.
bergne_høyskoledag
Bergen (Hordaland): Foretakstillitsvalgt for Delta i Helse Bergen, Robert Skaar, under stand på Høgskolen på Vestlandet.
 
ullevål_bruk
Oslo: Tillitsvalgte Lene Sokke, Kajsa Madelen Liljefors (med sin nyfødte sønn) og Halgeir Pimentel-Eilertsen markerte Delta-uka ved Oslo Universitetssykehus.
rennebu1
Rennebu (Trøndelag): Lina Steinsbekk, leder for Aministrasjon og ledelse i Delta, fortalte om det yrkesfaglige tilbudet i Delta og styrken Delta har gjennom alle yrkesorganisasjonene under et medlemsmøte i Rennebu kommune.
region_nord_sandnessjøen
Sandnessjøen (Nordland): Delta-bilen har tilbakelagt mange mil i Nordland denne uka. Snart sender Rita Mathisen og Andreas Vindal ved Deltas regionkontor i Nord-Norge stafettpinnen videre til Trøndelag.