Delta gir 50.000 til jordskjelvofrene på Haiti
Delta har i dag bevilget 50.000 kroner til jordskjelvofrene på Haiti. Midlene er overført til Norges Røde Kors, som Delta har en partnerskapsavtale med.
-Jordskjelvet på Haiti har gjort et stort inntrykk på alle. Haitis befolkning gjennomgår ufattelige lidelser. Minst tre millioner mennesker trenger nødhjelp. Derfor må vi alle bidra så godt vi kan, sier Delta-leder Gunn Olander.
-Jeg oppfordrer alle Deltas medlemmer til å gi sitt bidrag til hjelpearbeidet og gjerne kanalisert gjennom Norges Røde Kors. i første omgang er det behov for akutt nødhjelp. Det haster med å få hjelpen fram. Dernest vil det være behov for å støtte Haiti i gjenoppbyggingen. Haiti er et av verdens fattigste land. Her må vi alle vise solidaritet gjennom praktisk handling, sier Olander.
Giversiden til Norges Røde Kors finner du her
Tips en venn
